Aktualności

Aktualności

Czy koncept “fake it till you make it” naprawdę działa a przyjęcie pozycji “zwycięskiej” (“power posing”) powoduje, że czujemy większą pewność siebie i chęć podejmowania większego ryzyka?
Niżej przedstawiamy 5 niezwykłych pomysłów startupów dla różnych obszarów biznesowych.
Główną ideą spotkania było zaprezentowanie dobrych praktyk współpracy nauki i biznesu oraz komercjalizacji badań w Szwecji, jak i tworzenia startupów na przykładzie nowatorskich rozwiązań zastosowanych na Uniwersytecie w Monterrey w Meksyku.
Surferzy Wiedzy to akcelerator, który adresowany jest do specjalistów i pasjonatów nowych technologii. Ludzi mających pomysły na projekt z obszaru EDTech, tj. łączenia edukacji z technologią.
19 czerwca 2019
Nowy Angular to potężne narzędzie do budowania aplikacji w warstwie front-endowej
3 czerwca 2019 roku w Podkarpackim Centrum Innowacji odbyło się spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, którzy pod opieką nauczycieli stworzyli protezę ręki dla swojej koleżanki, która od urodzenia nie ma prawej ręki.
29 maja 2019
28 maja 2019 roku przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie odwiedzili siedzibę prototypowni ProtoLab w Gdańsku. Wyjazd miał na celu zainspirowanie się pomysłami i rozwiązaniami stosowanymi w pomorskiej przestrzeni kreatywnej.
Głównym celem spotkania jest zademonstrowanie dokonań naukowych młodych naukowców, a także integracja środowiska studenckiego, zawarcie nowych znajomości oraz promowanie rozwoju naukowego studentów.
Głównym założeniem konferencji jest poszerzenie wiedzy teoretycznej – związanej z prowadzeniem badań marketingowych – oraz szeroko rozumianym marketingiem.
Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) to nauka dostarczająca narzędzi do platformy Pragmatycznych Innowacji. Jest to system tworzący nowe wartości poprzez innowacje, a także umożliwiający uzyskanie wysokiego zwrotu z inwestycji w innowacje.
Start In Podkarpackie
20 marca 2019
Podkarpackie Centrum Innowacji zostało partnerem merytoryczym Smart Medius Hackathon
To program wymiany, który ma pomóc początkującym przedsiębiorcom w zdobyciu umiejętności przydatnych do prowadzenia i rozwoju małego przedsiębiorstwa.
24 stycznia 2019
Corporate-Startup Roundtable to spotkanie łączące małe i duże firmy, fundusze VC, startupy z historią sukcesu oraz pomysłodawców planujących założenie własnych firm.
21 stycznia 2019
W dniach 14-15 maja 2019 roku, w Katowicach odbędzie się European Start-up Days.
8-9 grudnia odbyła się trzecia edycja miejskiego hackathonu Rzethon w którym wzięło udział 70 osób podzielonych na 21 zespołów.
23 października 2018
Przeprowadzamy bezpłatne konsultacje doradztwa technologicznego.
UE UE