Został miesiąc do Subcarpathian NASA Space Apps Challenge. Zgłoś się już dziś!

Został miesiąc do Subcarpathian NASA Space Apps Challenge. Zgłoś się już dziś!

Został miesiąc do Subcarpathian NASA Space Apps Challenge. Zgłoś się już dziś!

Został miesiąc do Subcarpathian NASA Space Apps Challenge. Zgłoś się już dziś!

1 i 2 października, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji odbędzie się lokalna edycja NASA Space Apps Challenge.
31 sierpnia 2022 14:16

1 i 2 października, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji odbędzie się lokalna edycja NASA Space Apps Challenge. To największe kosmiczne wydarzenie na Podkarpaciu.

NASA International Space Apps Challenge 2022 jest idealną okazją do tego, aby lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej. Celem wydarzenia jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, uczestnicy będą zmagać się z wyzwaniami NASA w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2A w Rzeszowie.

Organizatorami globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Podkarpackie Centrum Innowacji. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Polska Agencja Kosmiczna (POLSA), Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Krystyna Wróblewska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Partnerem strategicznym hackathonu jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a Partnerami wspierającymi: Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

 

Wszystkie informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: https://hackathon.pcinn.space/.

 

UE UE