Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli chcesz rozpocząć pracę w wybranym pomieszczeniu w ProtoLab powinieneś:
1. zarejestrować się / zalogować się do platformy ProtoLab,
2. wejść na swoje konto,
3. wejść w rezerwacje pomieszczeń,
4. wybrać pomieszczenie i określić dzień i godziny w których chcesz przebywać.

Pamiętaj o tym, że większość pomieszczeń posiada stanowiska pracy do których przypisane są określone urządzenia i narzędzia, ale to nie znaczy, że możesz korzystać tylko z tych dostępnych na wybranym stanowisku. Jeśli w pomieszczeniu pracuje więcej osób pamiętaj o dobrej atmosferze i zanim weźmiesz dowolną rzecz z innego stanowiska spytaj osoby pracującej przy tym stanowisku, czy nie wykorzystuje obecnie tej rzeczy.


Platforma ProtoLab to przestrzeń, która wspiera postawy przedsiębiorcze wśród społeczności akademickiej zarówno studentów, badaczy naukowych, jak też młodych ludzi, którzy chcą zaistnieć w świecie innowacji. Obecnie współpracujemy z takimi uczelniami, jak: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski oraz  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Przedsiębiorczość rozumiemy szeroko: jako chęć rozwoju własnego projektu biznesowego, naukowego lub społecznego oraz świadome kreowanie własnej ścieżki kariery. 
W ramach przestrzeni ProtoLab udostępniamy m.in. przestrzeń coworkingową, prototypownie i pracownie – do  prowadzenia eksperymentów – a także możliwość uczestnictwa w szkoleniach, warsztatach oraz spotkaniach 
z ekspertami. 


Korzystanie z przestrzeni coworkingowej, szkoleń, prototypowni, konsultacji i spotkań z ekspertami jest darmowe. Napisz do nas, a dowiesz się więcej!Oferta platformy ProtoLab jest bezpłatna dla wszystkich.


Zadaniem tej przestrzeni, będącej jedną z trzech platform Podkarpackiego Centrum Innowacji, jest ułatwienie rozpoczęcia innowacyjnych działań w formie praktycznych projektów oraz umożliwienie samodzielnego eksperymentowania i konstruowaniu prototypów. Podstawowe zalety ProtoLab to mentoring (baza mentorów-ekspertów, wspierających realizację projektów), przestrzeń (coworkingowa oraz prototypownie), finansowanie (baza grantów, w ramach których można pozyskiwać fundusze na projekty) oraz wiedza, którą zdobyć można poprzez uczestnictwo w zajęciach z szerokiej bazy warsztatów.Należy podpisać umowę w biurze Animatorów i założyć konto na stronie ProtoLab - to proste!


Przestrzeń ProtoLab skierowana jest do wszystkich chętnych zainteresowanych kreatywnym eksperymentowaniem z różnymi technikami produkcji, w szczególności do studentów, doktorantów, pracowników naukowych, a także członków zespołów projektowych (nawet, gdy nie należą do społeczności akademickiej).Nie. Oferta ProtoLab skierowana jest zarówno do osób, które posiadają pomysł lub projekt (biznesowy, naukowy czy społeczny) jak i do tych, którzy tego pomysłu dopiero szukają. Zależnie od potrzeb i poziomu zaawansowania ProtoLab pomaga: 

- odnaleźć inspiracje poprzez wydarzenia czy konferencje;
- rozwijać kompetencje na wielu płaszczyznach dzięki szkoleniom, mentoringowi oraz prowadzeniu eksperymentów;
- podjąć pierwsze kroki w drodze do realizacji swojego projektu za pośrednictwem spotkań indywidualnych oraz wsparcie ekspertów;
- wejść na rynek z działającym projektem.

Uczestnictwo w inicjatywie ProtoLab jest też okazją do poznania osób z innych wydziałów czy branż zawodowych - dzięki połączeniu różnych kompetencji Wasze pomysły mają szansę na sukces.


Dokładamy wszelkich starań, żeby dostęp do powierzchni platformy ProtoLab był możliwie nieograniczony. Zobacz godziny otwarcia na naszej stronie internetowej.


Nie ma odpowiedzi na twoje pytanie?

Skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Kontakt.

Formularz kontaktowy
UE UE