New Space Leaders w Rzeszowie. Znamy terminy kolejnych spotkań

New Space Leaders w Rzeszowie. Znamy terminy kolejnych spotkań

New Space Leaders w Rzeszowie. Znamy terminy kolejnych spotkań

New Space Leaders w Rzeszowie. Znamy terminy kolejnych spotkań

Spotkania z ekspertami branży kosmicznej, przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także możliwość rozwoju kompetencji przydatnych w sektorze lotniczo-kosmicznym.
08 sierpnia 2022 10:52

Spotkania z ekspertami branży kosmicznej, przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także możliwość rozwoju kompetencji przydatnych w sektorze lotniczo-kosmicznym. Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w cyklu wydarzeń, na których nie może zabraknąć wszystkich tych, którzy interesują się kosmosem.

Program edukacyjno-szkoleniowy New Space Leaders to unikalny cykl spotkań z udziałem ekspertów z branży kosmicznej, skierowany do osób z Podkarpacia, zainteresowanych tą tematyką. Udział w tych spotkaniach to możliwość zainspirowania się i rozwijania swoich pomysłów w ramach współpracy z polskim sektorem kosmicznym.

- Zaangażowanie wiedzy i doświadczenia przedstawicieli podmiotów branżowych aktywnych w różnych inicjatywach sektora kosmicznego jest świetną okazją do inspiracji, łączenia sił i budowania potencjału rozwojowego na Podkarpaciu. Długofalowym efektem będzie lepsze przygotowanie interdyscyplinarnych zespołów z naszego regionu do podejmowania nowych “kosmicznych wyzwań”. Przed nami stoją realne możliwości współpracy projektowej z Polską Agencją Kosmiczną, Europejską Agencją Kosmiczną oraz NASA -  mówi Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs: Space Exploration.

Podkarpackie Centrum Innowacji, we współpracy merytorycznej z Partnerami Branżowymi, zrealizowało już kilka spotkań mentorskich w trybie online w 2021 roku, których gośćmi byli m.in.: Grzegorz Brona - Prezes Zarządu Creotech Instruments czy Paweł Pacek - Dyrektor Biura Rozwoju Technologii Agencji Rozwoju Przemysłu. 

Podczas spotkań mentorskich NSPL, będą poruszane m.in. takie zagadnienia jak: aktualne trendy w branży New Space, budowanie zdolności do tworzenia konsorcjów naukowo-przemysłowych, możliwości rozwoju w ramach Krajowego Programu Kosmicznego oraz Krajowego Programu Odbudowy, a także w jaki sposób można włączyć “przestrzeń otwartą na innowacje” w łańcuch wartości dostaw innowacyjnych rozwiązań opracowywanych przez interdyscyplinarne zespoły uczniów i studentów oraz innowatorów z Podkarpacia – w perspektywie tego roku i kolejnych lat. 

Najbliższe spotkanie NSPL odbędzie się 9 sierpnia 17:00. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą przedstawiciele firmy SENER Polska: Paweł Paśko – konstruktor i kierownik projektów oraz Maciej Stanecki – Business Development Manager. Temat przewodni tego spotkania to: „Zarządzanie projektem kosmicznym na przykładzie doświadczeń firmy SENER Polska”. 

Terminy kolejnych spotkań w ramach programu NSPL:

6 września 

20 września

11 października

18 października

25 października

8 listopada

15 listopada

29 listopada

6 grudnia

13 grudnia.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły dotyczące rejestracji i agenda każdego spotkania dostępne będą na stronie: https://event.pcinn.org/nspl

Spotkania programu NSPL zostały objęte patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej.

 

UE UE