Wydarzenia

Wydarzenia

Startujemy z zapisami na tegoroczną edycję rzeszowskiego Hackathonu - największego maratonu programowania na Podkarpaciu zrzeszającego setki developerów i ekspertów z dziedziny IT.

Hackathon to szansa dla studentów, inżynierów i ludzi z wielkim potencjałem i pasją - takich jak Ty! Daj się poznać i pokaż, co potrafisz.

To jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń IT, które gromadzi setki utalentowanych osób. Uczestnicy połączeni w zespoły dostają równe 24 godziny na stworzenie autorskiego produktu lub rozwiązania. Finalne projekty podbijają nie tylko lokalny, ale również zagraniczny rynek, co udowodniły poprzednie edycje.
Jasionka 954 Jasionka, Rzeszow, 36-002

pt., 29 marca 2019 16:00 | sob., 30 marca 2019 18:00

Smart Mini Hackathon KIDS odbędzie się 24 marca 2019 roku w Ratuszu Rzeszowskim. To pierwsze takie wydarzenie, organizowane w samym centrum Rzeszowa dla dzieci i rodziców. W hackathonie dziecięcym weźmie udział 10 zespołów liczących maksymalnie po 5 dzieci w jednym zespole + rodzic jednego z uczestników tej grupy. Konkurs będzie polegał na stworzeniu matrycy rozwiązań związanych z polepszeniem jakości życia mieszkańców Rzeszowa w oparciu o spostrzeżenia dzieci. Najmłodsi będą pracować na specjalnych szablonach, w których zawarte będą pytania, miejsca, opisy oraz zdjęcia Rzeszowa. Propozycje dzieci będą ważnym elementem pracy zespołowej, w trakcie której każdy zespół stworzy własną platformę budowy.
Zgłoszenia są otwarte, a zapisy dzieci wraz z rodzicami będą trwać także w dniu wydarzenia. Inicjatywa jest częścią realizowanego projektu Smart Medius Hackathon, który odbędzie się w terminie 22-24 marca w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie oraz w Rzeszowskim Ratuszu.

Szopena 1 Rzeszów, 35-055

niedz., 24 marca 2019 09:00 - 12:00

SMART MEDIUS HACKATHON to wydarzenie, podczas którego powstaną nowe rozwiązania z obszaru medycznego z uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Rzeszowa. Inicjatywę zapoczątkowało Centrum Medyczne MEDYK we współpracy z Miastem Rzeszów (Rzeszów Smart City). Założeniem hackathonu jest skupienie ludzi z branży: programistów, grafików, inżynierów, projektantów stron internetowych oraz pasjonatów oprogramowania w celu stworzenia użytecznego programu z obszaru medycyny i zdrowia.

HACKATHON KIEDYŚ I DZIŚ
Termin "Hackathon" został użyty po raz pierwszy w Kanadzie i USA pod koniec lat 90-tych. Dzięki połączeniu słów "hacking" i "marathon" użycie terminu "hakowanie" oznacza zabawę i nie odnosi się do działań cyberprzestępczych. Hackathon dzisiaj to inicjatywa, dzięki której pomysły tworzą przyszłość, zaś dla uczestników to szansa na innowacyjny biznes.

ZAŁOŻENIA HACKATHONU
Główne założenie idei to stworzenie nowych technologii z obszaru zdrowia Smart City Health, które mają usprawnić społeczne działania w ośmiu kategoriach: obywatele, urząd, energia, budynki, transport, infrastruktura, łączność oraz zdrowie. Coraz więcej miast zaczyna działać zgodnie z ideą smart city (inteligentnego miasta), która daje wymierne efekty - miasta działają sprawniej, są czystsze, a inteligentne rozwiązania tańsze.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?
Projekty tworzyć będą interdyscyplinarne zespoły. Będzie to praca nad realnym produktem z obszaru Smart City Health, który zostanie uruchomiony wkrótce po zakończeniu wydarzenia. Uczestnikom gwarantujemy dostęp do mentorów oraz udział znanych firm w branży nowych technologii i medycyny.
Twój zespół powinien się składać z nim 3, maksymalnie 5 osób.

Lenartowicza 4 Rzeszów, 35-051

pt., 22 marca 2019 11:00 | niedz., 24 marca 2019 19:00
UE UE