Baza wiedzy

Baza wiedzy

Przeglądnij naszą bazę wiedzy i znajdź odpowiedź na swoje pytania. A może chciałbyś się czymś podzielić i opublikować swój artykuł?
W czwartek, 28 lipca w budynku ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie oficjalnie zakończyła się III edycja Akademii ProtoLab. Wśród wszystkich zgłoszonych projektów, komisja wybrała trzy najlepsze.
Nad biszkoptami wolnymi od glutenu, laktozy, sacharozy i GMO pracują obecnie naukowcy z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ten innowacyjny projekt otrzymał ponad 180 tys. dofinansowania w ramach Programu grantowego PCI.
Trzy projekty z Politechniki Rzeszowskiej i dwa z Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 1,54 mln zł. Środki pochodzą z oszczędności w ramach Programu grantowego PCI.
W środę, 29 czerwca w nowym budynku PCI przy ul. Lenartowicza 6 odbyło się spotkanie przedstawicieli podkarpackich uczelni, zorganizowane z inicjatywy Platformy 1 PCI.
W poniedziałek, 27 czerwca w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji przedstawiciele 11 firm z branży tworzyw sztucznych spotkali się, aby przedyskutować potrzeby regionu dotyczące badań i wzorcowań.
W dniu 29 czerwca 2022 roku odbyło się posiedzenie Komitetu Alokacji Zasobów Podkarpackiego Centrum Innowacji (KAZ).
Krajowy Punkt Kontaktowy Projektów Badawczych UE w NCBR zaprasza do udziału w webinarze dotyczącym budowania konsorcjum projektowego w ramach programu Horyzont Europa, który odbędzie się 21 czerwca br. w godzinach 10:00 – 13:30.
9 projektów z Politechniki Rzeszowskiej i 11 z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podkarpaccy naukowcy rozpoczęli właśnie realizację kolejnej tury projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach III naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.
Solidna dawka wiedzy kosmicznej, praktyczne warsztaty, inspirujące wykłady. Już 26 maja, w budynku Podkarpackiego Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 4 w Rzeszowie odbędzie się pierwszy Podkarpackie - Space Day.
29 kwietnia 2022
W dniu 2 maja 2022 Podkarpackie Centrum Innowacji będzie nieczynne.
W dniu 12 stycznia 2021 roku odbędzie się kolejne posiedzenie Komitetu Alokacji Zasobów Podkarpackiego Centrum Innowacji (KAZ).
Naukowcy z Katedry Kosmetologii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie opracowali krem, który kompleksowo chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego (UV). Innowacyjnym składnikiem kremu jest ekstrakt z mongolskich ziół.
Dla autorów najciekawszych propozycji m.in. powerbanki, szkolenia z druku 3D, a także dostęp do dedykowanych warsztatów.
Rafał Białorucki
Ta dwudniowa impreza została zaplanowana we wtorek i środę (1-2 grudnia br.). Początek o godzinie 9:00. Wydarzenie będzie transmitowane online z G2A Areny przez Internet.
Rafał Białorucki
W Radiu VIA o grudniowym forum, które będzie platformą dialogu i integracji dla wszystkich uczestników. Zapraszamy na wystąpienia oraz dyskusje panelowe na żywo, a prelegenci będą dostępni online.
Rafał Białorucki
Już wkrótce Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu. Zostaną poruszone tematy dotyczące rozwoju ekosystemu innowacji, przemysłu kosmicznego i medycyny, produkcji żywności wysokiej jakości. Doświadczenie i wiedzę przekażą eksperci podczas wystąpień i paneli dyskusyjnych. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Rafał Białorucki
Tworzenie nowych produktów, budowanie rozwiązań w oparciu o europejskie i światowe trendy, kreowanie innowacji. To merytoryka Podkarpackiego Forum Nauki i Biznesu. Przedsiębiorcy i naukowcy poznają również najnowsze inspiracje, ważne dla funkcjonowania ich organizacji w niedalekiej przyszłości.
Rafał Białorucki
Regulacje prawne i powody epidemiczne wykluczają obecnie przeprowadzenie konferencji i targów na terenach powiatów objętych strefami czerwonymi o najwyższych przyrostach zachorowań. Wydarzenie zostało przesunięte o dwa tygodnie
Rafał Białorucki
Całość materiału będzie dostępna dzisiaj w radiu, zapraszamy serdecznie do wysłuchania
Rafał Białorucki
Podbij kosmos i załóż własną kolonię na Marsie
Rafał Białorucki
Zapraszamy grafików, informatyków, programistów a także twórców z wiedzą w projektowaniu i kodowaniu gier lub interfejsów
Rafał Białorucki
Webinar ma przygotować uczestników przed Spacehackiem organizowanym w dniach 23-25 października br.
Rafał Białorucki
14 października 2020
Tematem jest szeroko rozumiany kosmos i jest skierowany do szerokiej grupy ludzi z branży IT
Rafał Białorucki
Wspólne działanie PCI i Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej
Rafał Białorucki
UE UE