Akademia ProtoLab - I edycja

Akademia ProtoLab - I edycja

I edycja programu edukacyjnego i konkursu Akademia ProtoLab

Już niebawem rusza I edycja Akademii ProtoLab - bezpłatnego programu edukacyjnego i konkursu na najlepsze koncepcje projektowe dotyczące rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM).

Przedłużamy zgłoszenia do I edycji Akademii ProtoLab do 29 września! 
Zapisz się już dziś⤵️

 https://forms.office.com/r/uueE1ec8Fk

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona (40 uczestników), a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku przekroczenia limitu, Twoje zgłoszenie znajdzie się na liście rezerwowej.

Dla kogo jest Akademia ProtoLab?

✅Masz między 17 a 30 lat,
jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, studentem lub młodym naukowcem z województwa podkarpackiego,

chcesz poszerzać swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami, biznesową,

chcesz nawiązać ciekawe znajomości,
zrobić coś kreatywnego z korzyścią dla siebie i innych...

Akademia ProtoLab jest dla Ciebie!

Możesz zgłosić się indywidualnie lub w zespole liczącym od 2 do 4 osób, by opracować  np. pomysł na inicjatywę, platformę, aplikację czy rozwiązanie w najbliższym otoczeniu, które odpowie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Dlaczego warto zgłosić się do udziału w Akademii ProtoLab?

Dzięki udziałowi w Akademii ProtoLab:

 • bierzesz udział w zajęciach i warsztatach online, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności i poszerzyć wiedzę, by następnie móc wykorzystać je w kolejnych etapach Twojej edukacji lub ścieżki zawodowej,
 • nawiązujesz kontakty z ludźmi z wybranego obszaru tematycznego  - ekspertami z lokalnych uczelni, instytucji i biznesu, dzięki którym możesz wybrać np. kierunek studiów
 • poszerzasz horyzonty – odkrywasz nowe kierunki np. ścieżki edukacyjnej lub zawodowej,
 • poznajesz ciekawych ludzi, którzy tak jak Ty chcą zrobić coś dla siebie i innych,
 • stajesz się częścią zmian, które mogą przyczynić się do rozwoju potencjału regionu,
 • bierzesz udział w konkursie i zyskujesz szansę na nagrody finansowe oraz dalsze wsparcie w rozwoju Twojego pomysłu,
 • otrzymujesz certyfikat uczestnictwa w szkoleniach,
 • otrzymujesz dostęp do przestrzeni ProtoLab, szkoleń i ekspertów PCI,
 • budujesz z nami społeczność absolwentów Akademii ProtoLab, by wspólnie z nią realizować inne ciekawe inicjatywy.

 

Aby wziąć udział w Akademii ProtoLab wystarczy:

➡️wiek: 17 lat -30 lat. Jeśli jesteś niepełnoletni wystarczy, że wydrukujesz zgodę opiekuna prawnego, dostępną >>TUTAJ<<  i prześlesz ją nam na maila protolab@pcinn.org,

➡️zarejestrować się do 29 września 2021 poprzez formularz https://forms.office.com/r/uueE1ec8Fk

➡️komputer z zestawem audio-video, stabilne połączenie internetowe, aktywne konto na Discordzie (jeśli go nie posiadasz pomożemy Ci je założyć),

➡️aktywny udział w zajęciach Akademii ProtoLab (45h weekendowych zajęć), a także w konsultacjach z mentorami i ekspertami między 24.09. a 2.11.2021

➡️przesłanie projektu zgodnego z Regulaminem.

 

Więcej o I edycji Akademii ProtoLab

Akademia ProtoLab to program edukacyjny skierowany do młodych mieszkańców województwa podkarpackiego: uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz młodych naukowców. Uczestnicy mogą zgłaszać się indywidualnie, jak i zespołowo. Celem Akademii jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania inicjatyw czy tworzenia innowacyjnych rozwiązań w odpowiedzi na wyzwania oraz potrzeby pochodzące z obszarów związanych z Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Podkarpackiego. Ponadto projekt ma również za zadanie zwiększenie wiedzy biznesowej, pobudzenie przedsiębiorczości i rozwinięcie kompetencji uczestników, które są kluczowe w rozwoju dalszej ścieżki edukacji, jak i kariery. Podczas udziału w projekcie uczestnicy współpracują ze specjalistami reprezentującymi podmioty z obszaru biznesu, lokalnych uczelni, jak i instytucji publicznych, budując tym samym swoją sieć kontaktów i relacji. Udział ekspertów buduje pozytywny i ekspercki wizerunek regionu, wskazując tym samym na potencjał i ciekawe perspektywy jakie można w nim znaleźć. Projekt realnie włącza młodych ludzi w proces zmiany i budowania potencjału województwa. Dzięki dostępności zajęć bez względu na oddalenie od stolicy województwa, zróżnicowanie profilu kompetencji uczestników, mogą oni tworzyć interdyscyplinarne zespoły projektowe, tym samym sprzyjać wymianie doświadczeń i wiedzy. 

Na Akademię ProtoLab składa się cykl weekendowych spotkań online (40h): szkoleń dotyczących zarządzania projektami, narzędzi biznesowych oraz warsztatów kompetencyjnych. Dodatkowo w trakcie Akademii odbędą się spotkania z mentorami reprezentujących Partnerów merytorycznych projektu (6h). Spotkania będą miały na celu wskazanie kierunków i wyzwań w obszarze tematycznym I edycji Akademii ProtoLab. Obszarem tym będzie dostępność miejsc użyteczności publicznej oraz atrakcji turystycznych dla osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej sprawności ruchowej. Częścią Akademii będzie także konkurs, w trakcie którego uczestnicy opracują pomysły projektowe w wskazanej tematyce. W opracowaniu projektów pomoże im wiedza zdobyta podczas zajęć teoretycznych i warsztatów. Uczestnicy będą mogli liczyć także na wsparcie Mentorów reprezentujących Partnerów merytorycznych projektu:

 • Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego - Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych
 • Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania - Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych
 • Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka"
 • Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.W pracach projektowych uczestników będą wspierać, również eksperci z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Opracowane projekty zostaną poddane ocenie komisji konkursowej - projekt będzie oceniany pod względem formalnym, merytorycznym a następnie autorzy koncepcji będą musieli zaprezentować ją w atrakcyjny sposób i odpowiedzieć na ewentualne pytania komisji konkursowej.  W wyniku konkursu wyłonione zostanie 5 najlepszych projektów, które otrzymają szansę na wsparcie w dalszym rozwoju. 

W ramach Akademii ProtoLab zaplanowano także spotkanie inauguracyjne dla uczestników oraz finał konkursu na zakończenie I edycji. Spotkania te odbędą się w formule stacjonarnej, o ile przepisy związane z obostrzeniami pozwolą na organizację wydarzeń w takiej formule. 

 

Dokumenty:

Regulamin I edycji Akademii ProtoLab - zaktualizowany w dniu 20.10.2021

Załącznik Nr 1 - Zgoda przedstawiciela ustawowego (rodzic/opiekun prawny)

Załącznik Nr 2 - Oświadczenie opiekuna (niepełnoletni)

Załącznik Nr 3 - Umowa uczestnika AP

Załącznik Nr 4 - Regulamin Komisji konkursowej zaktualizowany 20.10.2021

Załącznik Nr 5 - Wzór projektu

Załącznik Nr 6 - Karta oceny

Załącznik Nr 7 - Lista rankingowa

Załącznik Nr 8 - Lista LaureatówHARMONOGRAM AKADEMII PROTOLAB 

FAQ AKADEMIA PROTOLAB

Akademia ProtoLab jest organizowana przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

Formularz rejestracyjny do I edycji Akademii ProtoLab https://forms.office.com/r/uueE1ec8Fk

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z Barbarą Ślęk-Wojtowską, koordynatorem projektu. Napisz na protolab@pcinn.org lub zadzwoń pod numer telefonu 504 238 237. 


Usługi PCI są bezpłatne, dzięki finansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020, do końca 2022 r.

Rejestracja
Rejestracja za pomocą zewnętrzego serwisu
Zarejestruj się
Akademia ProtoLab - I edycja
Miejsce i czas wydarzenia
Lenartowicza 4
35-051 Rzeszów

śr., 15 września 2021 12:00
wt., 02 listopada 2021 21:00
Więcej informacji
Organizatorzy
Podkarpackie Centrum Innowacji
UE UE