#12 ProtoCreativeLab: Space & Aviation

#12 ProtoCreativeLab: Space & Aviation

Już we wtorek 17 grudnia br. o 16:45 Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza na spotkanie organizacyjne nowego koła naukowego kosmonautki ProtoCreativeLab: Space & Aviation w ramach Maratonu Innowacji w PCI ProtoLab. Celem spotkania jest zainicjowanie działalności interdyscyplinarnego koła naukowego kosmonautyki PCI, które prowadzić będzie eksperymenty na pokładzie nanosatelitów. Przyjdź i dołącz do nas!
 
Spotkanie poprowadzi Jacek Kubrak Prezes Zarządu PCI. Skierowane jest ono przede wszystkim do studentów i doktorantów rzeszowskich uczelni zainteresowanych tematyką oraz uczestnictwem w nowym przedsięwzięciu. Spotkanie odbędzie się w auli Podkarpackiego Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 4, Rzeszów.
 
Wydarzenie organizujemy w ramach PODKARPACKIEGO GRUDNIA INNOWACJI. ZOBACZ: www.grudzien.pcinn.org
 
WIĘCEJ O WYDARZENIU: 
ProtoCreativeLab: Space & Aviation będzie miało profesjonalnego opiekuna technicznego znającego zagadnienia tworzenia i zarządzania projektami charakterystycznymi dla danej grupy.
 
Po ukonstytuowaniu się koła opracowany zostanie wstępny harmonogram działań. Pierwszymi wyzwaniami będzie rozpoczęcie interakcji z firmami oraz przedsiębiorcami. Efektem pierwszego etapu projektu będzie szczegółowy plan pracy i zasobów koła. 
 
Projekt ma za zadanie prowadzić eksperymenty na pokładzie nanosatelitów, które obserwowane będą w trybie ciągłym:
pomiar radiacji w trakcie lotu,
wykorzystanie ogniw grafenowych do produkcji energii elektrycznej na orbicie,
ciągły eksperyment biomedyczny (bakterie lub rośliny),
ciągły eksperyment nawigacji w konstelacji i realizacji wspólnych zadań.
 
Przez najbliższe 3 lata wystrzelone zostaną 3 satelity, na których będzie można przeprowadzić takie badania. Serdecznie zapraszamy 17 grudnia o 16:45 do Podkarpackiego Centrum Innowacji.
#12 ProtoCreativeLab: Space & Aviation
Miejsce i czas wydarzenia
Lenartowicza 4
35-051 Rzeszów

wt., 17 grudnia 2019 16:45 - 18:00
UE UE