Rozwiąż z nami problem choroby sierocej!

Rozwiąż z nami problem choroby sierocej!

Stwórz z nami urządzenie monitorujące dla dzieci z zespołem zaburzeń emocjonalnych wynikających z odrzucenia przez rodziców - tzw. choroba sierocej.

Chcemy razem z wami pomóc dzieciom i osobom dorosłym, borykającym się z tą chorobą, dać możliwość spokojnego i normalnego życia.


Choroba sieroca to dość mocno zakorzeniona w psychice dziecka potrzeba ucieczki przed światem. Dzieci często w wieku niemowlęcym z braku "LULANIA" i kontaktu
z Matką mają problemy ze snem, często towarzyszy im niepokój. W późniejszym wieku dzieci z chorobą sierocą są bardzo niespokojne, nie potrafią nawiązać relacji z otoczeniem i rówieśnikami.

Niestety choroba ta odbija się echem także w całym ich dorosłym życiu. Dzieci obarczone tym problemem często uciekają w swych emocjach, potrzebach
w schemat cyklicznego bujania się na boki lub do przodu i tyłu co daje im poczucie komfortu, lecz powoduje ucieczki do tego stopnia, że przewyższa to nawet kontakty
z najbliższymi oraz otaczającym ich światem. Niemowlaki wybudzające się w nocy potrafią kołysać się godzinami co doprowadza do zaburzeń snu, skutkuje to słabszymi reakcjami na otaczający ich świat kolejnego dnia. Ograniczają swój rozwój i uczenie się świata. Starsze dzieci natomiast nieakceptowane z takimi zachowaniami przez społeczeństwo, często ze wstydu lub nakazów zaprzestania, uciekają w samotność, kontynuując swój rytuał, który daje im nie do końca odkryte przez psychologów wartości. Nie można ich winić za te zaburzenia które wynikają z zaniedbań rodziców, którzy porzucili ich w czasie kiedy dzieci najbardziej potrzebują bliskości i miłości.

Produktem jest urządzenie niewielkich rozmiarów które można zamontować na ubraniu dziecka i monitorować te ruchy za pomocą aplikacji mobilnej oraz określać statystyki tych zachowań. Można będzie w ten sposób badać natężenia lub spadki bujania względem emocjonalnych odczuć w trakcie dnia lub nocy. Można będzie zapobiegać lub po prostu ograniczać te zachowania na podstawie statystyk. Aplikacja z możliwością sprawdzania częstotliwości oraz czasu bujania tworzona jest dla rodziców, opiekunów oraz placówek wychowawczych, dając nieocenioną wiedzę na temat tych zachowań. Jesteśmy w stanie odkryć jakie społeczne odczucia przyczyniają się do wzmagania tych zachowań oraz skuteczniejszego ich eliminowania, przykładem może tu być: wyśmiewanie przez rówieśników lub odczucia związane z innymi emocjami w ciągu dnia. Na tej podstawie jesteśmy w stanie pomóc milionom dzieci, które nie zasłużyły sobie na ten los. Jesteśmy w stanie przygotować ich do normalnego życia oraz odkryć wartości, które zastąpią im bujanie i pozwolą nauczyć się zastępować je dobranymi odpowiednio przez opiekunów wartościami, których nauczą się i poradzą sobie w życiu jak każdy z nas.

Projekt może stanowić nieocenione źródło wiedzy dla psychologów, pedagogów, opiekunów placówek wychowawczo-opiekuńczych w szczególności Domy Dziecka, ale również rodzin zastępczych oraz rodziców adopcyjnych. Dodatkowo, może wspomóc badania nad rozwojem mózgu dziecka w okresie zrównoważonego rozwoju.

Rozwiąż z nami problem choroby sierocej!
Miejsce i czas wydarzenia
Lenartowicza 4
35-051 Rzeszów

śr., 27 listopada 2019 17:00 - 17:00
Więcej informacji
Organizatorzy
Podkarpackie Centrum Innowacji
UE UE