Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych & Rzeszowska Grupa IT (KNEITI, RzIT) zajmuje się rozwiązaniami związanymi zarówno z sieciami komputerowymi, elektroniką i telekomunikacją jak i robotyką. W ramach koła działają dwie sekcje:
· Sekcja IT skupia studentów zainteresowanych rozwiązaniami sieciowymi opartymi o urządzenia sieciowe a także systemu Windows Server, usługi chmurowej Azure oraz VR. Jednym z kluczowych zadań sekcji IT jest organizacja i koordynacja wydarzeń związanych z branżą IT na Politechnice Rzeszowskiej.
· Sekcja elektroniki skupia pasjonatów rozwiązań typowo sprzętowych – układy elektroniczne, mikroprocesory AVR, STM32 oraz gotowe rozwiązania jak Arduino i Raspberry Pi. Wszystko to jest łączone z klockami LEGO idziała jako forma dydaktyczna. Studenci mogą zaznajomić się z projektami zbudowanymi z klocków Lego Mindstorms.
Rzeszowska Grupa IT realizuje kilka projektów w tym unikatowych na skalę globalną.
· Organizacja konferencji informatycznych – IT Academic Day, INnovation Technology,
· Organizacja i współorganizacja hackathonów – Games of Code, Rzethon
· Czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską,
· Udział w zawodach robotów w całej Polsce,
· Organizacja szkoleń dla studentów w ramach działania Koła Naukowego – szkolenie z Arduino, języka C, Windows Server’a
· Prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w zakresie popularyzacji nauki przedmiotów ścisłych w tym robotyki i elektroniki,
· Warsztaty naukowe opierające się o samodzielne zbudowanie robota oraz zaprogramowanie go, poznanie podstaw robotyki oraz sensorów,
· Realizacja jedynego na świecie projektu łazika marsjańskiego Lego Curiosity Rover zbudowanego z klocków Lego w skali 1:4 w stosunku do jego odpowiednika – łazika Curiosity znajdującego się w tej chwili na Marsie.
Członkowie Koła w ramach programu PROJEKTOR
– wolontariat studencki oraz przy współpracy z
Fundacją Wspierania Edukacji prowadzą zajęcia z robotyki w szkołach na terenie
Podkarpacia.
W Kole Naukowym studenci mogą realizować prace dyplomowe z zakresu
elektroniki i telekomunikacji, informatyki a także robotyki.