Doświadczenia i dobre praktyki współpracy nauki z biznesem

Doświadczenia i dobre praktyki współpracy nauki z biznesem

Doświadczenia i dobre praktyki współpracy nauki z biznesem

Doświadczenia i dobre praktyki współpracy nauki z biznesem

Zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. „Doświadczenia i dobre praktyki współpracy nauki z biznesem na przykładzie Szwecji i Meksyku"
16 lipca 2019 13:30

Zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. „Doświadczenia i dobre praktyki współpracy nauki z biznesem na przykładzie Szwecji i Meksyku” w ramach inauguracji cyklu spotkań dedykowanych rozwojowi Podkarpackiego Ekosystemu innowacji i Startupów. Spotkanie odbędzie się w terminie 23 lipca 2019 roku o godz. 13: 00, w sali konferencyjnej budynku PCI przy ul. Teofila Lenartowicza 4.

Główną ideą spotkania jest zaprezentowanie dobrych praktyk współpracy nauki i biznesu oraz komercjalizacji badań w Szwecji, jak i tworzenia startupów na przykładzie nowatorskich rozwiązań zastosowanych na Uniwersytecie w Monterrey w Meksyku.

Naszymi gośćmi będą praktycy działający na pograniczu nauki, biznesu i innowacji - Pani Prof. Ewelina Ferchow i dr Maria Olsson.

Dr Maria Olsson Konsult (Szwecja)
Jest absolwentką Wydziału Chemii Organicznej na Politechnice Warszawskiej oraz kursów Business School z ukierunkowaniem na międzynarodowy marketing. Prowadziła prace badawcze i rozwojowe na Politechnice w Trondheim i w Finskim Instytucie Naukowym VTT. Od 1993 roku prowadzi prywatną firmę Maria Olsson Konsult, z której usług korzystały największe koncerny skandynawskie takie, jak: ABB Corporate Research AB, ABB Kontrol AB, ABB High Voltage AB, Premix OY (Finlandii), Kvearner Oil&Gas A.S, Norwegia oraz firma Karbomont (Kanada). Po wejściu Polski do UE pracuje aktywnie nad ułatwieniem wejścia polskich firm na rynek szwedzki oraz wyszukiwaniem partnerów rynkowych dla firm polskich i szwedzkich. Aktywna działaczka w europejskim i światowym ruchu polonijnym. Przez wiele lat pełniła funkcję Prezesa Zrzeszenia Organizacji Polonijnych w Szwecji. Członek Zarządu organizacji doradczych dla różnych departamentów Rządu Szwedzkiego. Przewodnicząca Fundacji Polonia Gospodarcza Świata. Certyfikowana Ambasadorka Polskiej sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet oraz organizatorka Polskiego Klubu Kobiet Sukcesu. Za swoje zasługi dla Polski otrzymała m.in. Krzyż Kawalerski oraz Krzyż Oficerski przyznane przez Prezydenta RP.

Prof. Ewelina Ferchow
Facylitator, twórczyni innowacyjnych systemów (Meksyk)
Współzałożycielka Verde Olarte, akceleratora sztuki promującego wschodzących artystów z Ameryki Południowej. Projektantka wysoko innowacyjnych metodologii. Wykładowczyni, trenerka kreatywności, innowacyjności, celowości i zrównoważoności innowacyjnych projektów. Narodowa Liderka innowacji i myślenia eksponencjalnego, była dyrektorka Katedry Wielodyscyplinarności Innowacji w Instytucie Technologicznym w Monterrey, wcześniej dyrektorka Innowacji i Rozwoju Inżynierii tamże. Współprojektantka i dyrektorka innowacyjnych przestrzeni: INNOVaction GYM i Campus Monterrey.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji oraz wymiany doświadczenia, a w jego trakcie przewidzieliśmy dwie krótkie prezentacje zaproszonych gości oraz panel dyskusyjny wraz z sesją pytań od uczestników.

Prosimy o potwierdzenie obecności w wydarzeniu do 22 lipca 2019 roku (poniedziałek), do godz. 14:00, na adres e.toropila@pcinn.org lub pod numerem telefonu +48 504 238 246.

Filip
Autor artykułu
UE UE